Програма репатріації в Болгарію

Ільницький
Яворницький Ілля Борисович
Представник юридичного відділу
компанії Eudoc, автор статей блогу
4.9 24
Дата оновлення: 09.01.2025
Читати 7 хвилин

Як отримати громадянство Болгарії завдяки репатріації. Закон, умови та порядок відновлення болгарського громадянства через відношення до болгарського народу. Список документів, вартість, терміни отримання паспорта.

Національний прапор Болгарії на фоні мальовничого неба

Програма репатріації в Болгарію спрямована на посилення зв’язків держави зі своїми етнічними громадянами, які проживають за кордоном, а також на підтримку їхнього повернення на батьківщину. Процес оформлення громадянства Болгарії через репатріацію охоплює збір доказів болгарського походження, подання документів до Міністерства правосуддя та проходження співбесіди.

Болгарський паспорт забезпечує свободу пересування без візи в 171 державу та можливість займатися трудовою або підприємницькою діяльністю в будь-якій країні ЄС. Громадянство Болгарії також відкриває доступ до соціальних та економічних пільг, зокрема освіти та охорони здоров’я.

Оформлення паспорта Болгарії за походженням — один із найпростіших та швидких способів отримання статусу в ЕС. Профільні юристи допоможуть встановити ваше право на репатріацію  та пройти процедуру легко.

Переваги репатріації в Болгарію

Відновлення громадянства Болгарії має певні переваги для тих, хто планує оформити європейський паспорт, а саме:

  • можливість отримати європейське громадянство у строк від року;
  • відсутність необхідності тривалого проживання в Болгарії перед поданням клопотання про громадянство;
  • право залишити попереднє громадянство;
  • відсутність складання письмових іспитів.

Хто може відновити громадянство Болгарії

Згідно із законом «Про болгарське громадянство» відновлення правового статусу доступне нащадкам болгар, які емігрували за межі держави. Основною вимогою є доказ болгарського походження через надання відповідних документів, таких як свідоцтва про народження предків, свідоцтва про шлюб та інші довідки, що підтверджують родинні зв’язки. Серед інших умов — відсутність судових справ та проблем із законом, а також небезпечних захворювань. Також кандидат не повинен нести загрозу громадському порядку та національній безпеці.

Мрієте про європейське громадянство?
Отримайте консультацію юриста
та зробіть перший крок до паспорта ЄС!

Що потрібно для отримання болгарського паспорта через репатріацію

Для отримання громадянства Болгарії за програмою репатріації потрібно спочатку звернутися до спеціалізованих юристів, які мають досвід у сфері імміграційного права, для отримання консультації щодо процесу та вимог. Головний етап — це підтвердження болгарського походження. Юристи допоможуть визначити можливість участі у програмі та підготують необхідні документи для подання заяви. Для гарантування вашого захисту та впевненості у співпраці важливим є підписання юридичного договору з представниками компанії.

Процес отримання болгарського громадянства за репатріацією передбачає подання заяви до Міністерства правосуддя, де перевіряються надані документи та здійснюються адміністративні формальності. Оформити громадянство через репатріацію в Болгарію можна у строк від року.

Підтвердити болгарське походження

Для підтвердження болгарського походження в межах програми репатріації потрібно надати документи, що доведуть родинні зв’язки з болгарськими громадянами. Основними довідками є свідоцтва про народження предків, свідоцтва про шлюб тощо.

Нюанси можуть виникнути, якщо репатріант не має необхідних документів через їх втрату, пошкодження або невідповідність нормативним вимогам. У таких випадках досвідчені юристи можуть допомогти відновити потрібні свідоцтва, що забезпечать право на репатріацію.

Спеціалісти Eudoc забезпечують професійну допомогу у вирішенні складних ситуацій, пов’язаних із підтвердженням болгарського походження в контексті програми репатріації.

Процес підготовки документів задля підтвердження болгарського походження

Підготувати документи

Досьє, що знадобиться для відновлення болгарського громадянства, складається з:

  • заяви;
  • автобіографії;
  • фото розміром 3,5 х 4,5 см;
  • закордонного паспорта;
  • підтвердження родинних зв’язків із громадянином країни або його нащадком до третього покоління включно;
  • свідоцтва про народження;
  • медичного висновку про стан здоров’я;
  • довідки про несудимість
  • декларація про дохід;
  • чек про сплату держмита.

Документи, видані за межами Болгарії, слід перекласти болгарською мовою та засвідчити нотаріально. Також потрібна легалізація досьє, що проводиться через проставлення штампа апостиля.

Пройти співбесіду

Співбесіда для набуття громадянства Болгарії є важливим етапом процедури, де перевіряється знання історії та культури країни. Інтерв’ю проходить у Міністерстві правосуддя, а усі питання ставлять болгарською мовою. Для успішного проходження співбесіди можна підготуватися заздалегідь самостійно або скористатися допомогою міграційних юристів.

Як отримати громадянство Болгарії на спрощених умовах

Оформлення громадянства Болгарії через репатріацію складається з декількох основних етапів:

01
Консультація з фахівцями
Процес репатріації в Болгарію з України починається з того, що заявник звертається до фахівців міжнародного права, отримує необхідну інформацію, підписує юридичний договорів про співпрацю.
02
Підготовка документів та запис на подання
Юристи допомагають зібрати необхідні документи для доведення того, що здобувач має болгарське походження, та записують його в Міністерство правосуддя.
03
Візит в Міністерство правосуддя
Подання документів та проходження інтерв’ю відбувається безпосередньо у столиці Болгарії — Софії. У супроводі профільних юристів етап проходить швидко та успішно для заявника.
04
Очікування рішення
Уповноваженій службі знадобиться від 1 року, щоб ухвалити рішення про надання правового статусу. Для отримання сертифіката про громадянство необхідно ще раз відвідати Міністерство правосуддя.
05
Оформлення внутрішніх документів
Після набуття громадянства можна отримати закордонний та внутрішній паспорти Болгарії. Серед інших документів, які знадобляться громадянинові, — єдиний державний номер і болгарська прописка.

Терміни та вартість

Оформлення громадянства через програму репатріації в Болгарію триває від року. Попереднє проживання в державі до подання клопотання про правовий статус не вимагається. Решта періоду залежить від заявника та його підготовки до участі у програмі. Зокрема йдеться про збір документів, що підтверджують болгарське походження.

Відповідно до відгуків іммігрантів, підготовка всіх довідок займає набагато менше часу, якщо звернутися за допомогою до профільних фахівців. Юристи знають, в яких державних архівах можна пошукати документи, які саме свідоцтва це мають бути і як правильно оформити досьє. Щодо вартості, то репатріація є безоплатною. Тобто кандидату не потрібно сплачувати державне мито за розгляд заявок профільними службами. Додатково оплачується супровід юристів.

Отримання громадянства без болгарського коріння

Для українців, які не мають болгарського походження, існують інші способи набуття громадянства. У країні діє стандартна процедура натуралізації, що передбачає отримання паспорта після проходження кількох етапів легалізації проживання. Іноземці можуть клопотати про громадянство через 10 років перебування в державі, 5 з яких на постійній основі. Термін скорочено до 3 років для іммігрантів, які одружилися з болгарами.

Натуралізація передбачає отримання довгострокової візи та переїзду до країни за наявності імміграційної підстави, наприклад, навчання, працевлаштування, підприємницької діяльності тощо. Ця процедура є найпоширенішим способом отримання другого громадянства.

Однак тим, хто бажає зробити європейський паспорт, слід звернутися до профільних юристів, які допоможуть перевірити наявність болгарського коріння. Великі міграційні потоки на початку XX століття у Східній Європі призвели до того, що багато українців сьогодні мають право на репатріацію. Ця програма значно спростить можливість набуття європейського громадянства.

Вам допоможуть наші найкращі юристи.
Зверніться до них прямо зараз.
Андрій Коваленко
Стаж понад 25 років.
Фахівець у питаннях отримання громадянства в європейських країнах.
Олександр Гордій
Стаж понад 16 років.
Консультує з питань реєстрації бізнесу та оформлення ВНЖ у країнах ЄС.
Максим Дубровський
Стаж понад 7 років.
Експерт з міграційних питань до країн Азії, Близького Сходу та Океанії.
Ірина Федорчук
Стаж понад 10 років.
Займається легалізацією та допомогою в отриманні ПМЖ у США та Канаді.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Вам може бути цікаво:
Імміграція в Польщу з України: визначаємо кращий спосіб переїзду
26.01.2025 / Яворницький І. Б.
Імміграція в Польщу з України: визначаємо кращий спосіб переїзду

Як можна переїхати жити в Польщу. Порядок імміграції в Польщу з України: від ПНП до отримання паспорта. Підготовка документів, переваги та недоліки проживання в Польщі.

Як отримати посвідку на проживання в Болгарії
23.01.2025 / Яворницький І. Б.
Як отримати посвідку на проживання в Болгарії

Як отримати посвідку на тимчасове проживання в Болгарії. Як виглядає та що дає болгарська карта ПНП. Як підготувати документи та подати заявку на дозвіл на проживання в Болгарії українцям.

Отримання громадянства Албанії у 2025 році
20.01.2025 / Яворницький І. Б.
Отримання громадянства Албанії у 2025 році

Підстави для отримання громадянства Албанії. Який порядок набуття албанського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує албанський паспорт.

Безкоштовна
консультація
Залиште контакти, наш спеціаліст
з імміграції зв'яжеться з вами
найближчим часом