Програма репатріації в Румунію

Ільницький
Яворницький Ілля Борисович
Представник юридичного відділу
компанії Eudoc, автор статей блогу
4.0 20
Дата оновлення: 21.10.2024
Читати 13 хвилин

Як отримати громадянство Румунії через віднайдення румунських коренів. Закон про відновлення громадянства, умови та підстави для репатріації, вартість, терміни.

 

Прапор на вежі, Арад, Румунія

Румунія є членом Європейського Союзу, тому набуття її громадянства по репатріації — це швидкий спосіб отримання паспорта країни, з яким можна без обмежень мешкати у будь-якій іншій державі ЄС без ВНП, як це встановлює Директива № 2004/38. У набувача також з’являється можливість працевлаштуватися без спеціальних дозволів, отримувати медичні, освітні, фінансові послуги нарівні з іншими громадянами країн ЄС.

Щоб скористатися таким варіантом імміграції, потрібно мати предків, що жили на території Румунії в 1918–1940 роках, що була значно більшою та включала деякі землі теперішньої України. Підстави, на яких можна оформити паспорт цієї держави, визначають закон «Про румунське громадянство», а також відомчі нормативні акти, що деталізують умови.

Процедура репатріації значно простіша, ніж натуралізація, а про всі права участі в ній можна дізнатися у спеціалістів компанії Eudoc на безкоштовній консультації.

Мрієте про європейське громадянство?
Отримайте консультацію юриста
та зробіть перший крок до паспорта ЄС!

Переваги репатріації

Для отримання громадянства Румунії за програмою репатріації потрібно витратити менше зусиль та часу, ніж для натуралізації. Згідно з загальним правилом, українцям потрібно прожити у згаданій державі 8 років або зробити інвестиції в її економіку сумою в 1 млн EUR, щоб скоротити зазначений строк удвічі. В обох випадках необхідною умовою є складання іспиту з мови. А ось отримати паспорт Румунії по репатріації можна за 12 місяців від моменту підписання договору.

Процедура відновлення громадянства передбачена для осіб, чиї предки колись жили на території Королівства Румунія, тому закон ставиться до таких здобувачів поблажливо. Передбачаються найлегші умови отримання румунського паспорта, а саме:

  • замість повноцінного мовного іспиту;
  • короткі строки розгляду заяви на набуття громадянства — 5 місяців;
  • відсутність необхідності мати гарантоване житло та грошове забезпечення, просити довгострокову візу і ВНП.

Обов’язки щодо фізичного переїзду до Румунії, тривалого проживання на її території, а також відмови від паспорта рідної країни за умови репатріації відсутні.

Хто може відновити громадянство Румунії

Стаття 11 закону «Про румунське громадянство» від 01.03.1991 року визначає, що відновлення громадянства Румунії за програмою репатріації поширюється на осіб, чиї предки до 3-го ступеня спорідненості мешкали на території країни, яка у певні історичні періоди мала інші кордони.

З 1918 до 1940 року нині молдовські й українські регіони Бессарабія та Північна Буковина входили до складу Королівства Румунія. Особи, чиї батьки, (пра-)бабуся/дідусь мешкали на цих територіях, можуть набувати громадянства зазначеної країни. Для цих претендентів є необов’язковим проживання в межах Одеської/Чернівецької області чи Молдови, румунське походження — необхідно лише довести наявність таких пращурів, щоб запитувати паспорт за спрощеною процедурою, а також виконати вимоги:

  • пройти перевірку на лояльність Румунії, зобов’язатися не вчиняти шкоди її безпеці та правопорядку;
  • досягти 18 років або більше (неповнолітні набувають громадянства водночас із батьками, причому для цього потрібна згода обох із них, а також дитини з 14 років);
  • не мати судимості за злочин, скоєний у будь-якій країні, якщо такий може бути розцінений як несумісний зі статусом румунського громадянина;
  • скласти присягу, яка водночас підтверджує знання мови на рівні, достатньому для побутового спілкування.
Для швидкого отримання румунського громадянства важливо звернутися до професіоналів. Юристи компанії Eudoc допоможуть Вам знайти всі документи, що підтверджують румунську приналежність, а також підтримають протягом усіх етапів імміграції.

Що потрібно для отримання румунського паспорта через репатріацію

Румунське громадянство по репатріації отримати простіше, ніж через натуралізацію чи інвестування, але самостійне проходження процедури може бути складним. У більшості випадків доцільною буде консультація міграційних спеціалістів, які знають, хто саме може скористатися програмою і де отримати документи, що підтверджують родинні відносини з предками. Фахівці компанії Eudoc допоможуть підготуватися до присяги румунською мовою, яка також передбачає певний діалог, адже невдале складання призведе до відмови в отриманні громадянства.

Також імміграційні спеціалісти здійснюють організаційно-правовий супровід процедури, починаючи з підготовки документів і завершуючи внутрішніми румунськими реєстраційними діями після набуття громадянства. Послуги надаються на підставі договору, де детально прописані види підтримки, відповідальність та оплата. Завдяки професійній допомозі репатріація у Румунію займає не більш як рік, причому цей термін включає час для розгляду заяви до набуття громадянства. Для отримання статусу необхідно вжити заходів, описаних далі.

Старе місто, Брашов, Румунія

Підтвердити румунське походження

Імміграційні юристи перевіряють родовід клієнта, і ця складова послуги є безоплатною. В одних випадках можуть бути в наявності, наприклад, свідоцтва про народження відповідних членів родини, що доводить походження від них претендента на румунське громадянство. Якщо такі документи втрачені, фахівці допомагають зробити грамотний запит до державного архіву. В останньому повинні зберігатися метрика, домові книги, рішення суду, актові записи, з яких можна замовити завірені копії.

Підготувати документи

Для відновлення румунського громадянства за програмою репатріації знадобляться:

  • документальні свідоцтва спорідненості заявника з предками, що станом на 1918–1940 роки народилися/мешкали на Північній Буковині чи Бессарабії;
  • громадянський паспорт клієнта, причому він необов’язково має бути українським;
  • довідка про відсутність судимості, отримана у сервісному центрі МВС рідної країни заявника;
  • заява про власну відповідальність, якою декларується утримання іноземця у минулому, поточному та майбутньому від дій, спрямованих проти правопорядку чи національної безпеки Румунії;
  • 4 нещодавні фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;
  • згода неповнолітнього (з 14 років) та його батьків або рішення суду за відсутності такої (у разі репатріації дитини).

Усі текстові документи мають бути переведені на румунську мову з нотаріальним засвідченням.

Вивчити присягу

Підтвердження набуття громадянства Румунії у вигляді свідоцтва видається одразу після проходження церемонії державною мовою цієї країни. Присяга не лише підписується, а й промовляється вголос напам’ять, тому її необхідно завчити. Текст містить 20 слів, імміграційні юристи його надають замовникові для самостійного опрацювання.

Іноземцеві необхідне знання мови на рівні, достатньому для базового спілкування. Потрібно бути готовим підтримати простий діалог зі службовцями Національного органу з питань громадянства (Autoritatea Nationala pentru Cetatenie — ANC).

Спілкування здебільшого стосується привітань, назв поданих документів, інструкцій із подальших реєстраційних дій (отримання паспорта). Знання румунської потрібно мати і під час подання заяви на репатріацію у дипломатичних представництвах в Україні, які розташовані у шести областях — посольство у Києві та консульства в Одесі, Харкові, Дніпрі, Чернівцях і Солотвино (Закарпаття). Співпраця з міграційними фахівцями компанії Eudoc допоможе здобути мінімальні мовні навички, які можна згодом підвищити, для чого спеціалістами надаються навчальні матеріали та курси.

Оформіть європейський паспорт з Eudoc – надійно і швидко!
Залиште заявку
та дізнайтесь деталі

Як отримати громадянство Румунії на спрощених умовах

Спрощене оформлення громадянства через програму репатріації у Румунію складається з таких етапів:

01
Аналіз родоводу.
Претендент може самостійно встановити наявність у нього предків, пов’язаних із Румунією та зібрати для цього документи. Однак звернення до міграційних юристів надає більшої визначеності щодо шансів набуття паспорта ЄС, причому оцінка таких здійснюється безоплатно.
02
Укладання договору з отримання послуг організаційно-правового супроводу репатріації.
Факультативний етап, який необов’язковий для тих, хто обізнаний у процедурі та хоче пройти її самостійно. Однак допомога фахівців дозволить зекономити час, власні сили та збільшує шанси на успіх.
03
Укладання пакета документів.
У першу чергу необхідно підтвердити підстави для репатріації — походження від колишніх громадян Румунії. У разі відсутності свідоцтв про народження потрібних родичів доведеться розшукувати архівні довідки. Що саме шукати та як зробити запит, знають спеціалісти. Збираються, перекладаються та завіряються всі документи згідно з наведеним вище переліком.
04
Подання заяви на репатріацію у румунське консульство.
Процедуру можна пройти особисто або через представника за довіреністю у центральному офісі ANC у Бухаресті. Також в окремих випадках є можливість звернення до територіальних відділень у Яссах, Галаці, Сучаві або до дипломатичних представництв Румунії на території України. Бланк заяви для заповнення румунською мовою буде виданий на місці в державному органі.
05
Очікування рішення щодо заяви.
Особа отримує довідку про приймання всіх документів, які перебувають в обробці до п’яти місяців. Інформацію щодо статусу заяви та рішення можна побачити на сайті ANC із використанням ідентифікатора міграційної справи. У разі задоволення прохання заявник отримає рекомендованим листом наказ про надання румунського громадянства. У разі відмови рішення можна оскаржити протягом 15 днів у адміністративному відділі Апеляційного суду.
06
Прибуття до Бухареста та складання присяги.
Після отримання наказу іноземець має 6 місяців, протягом яких він прибуває до центрального офісу ANC у столиці Румунії, де підписує та зачитує вивчену присягу. Після церемонії видається свідоцтво (сертифікат) про громадянство.
07
Оформлення паспорта та подальші реєстраційні дії.
Із сертифікатом іноземець стає повноправним громадянином ЄС, звертається до паспортної служби за отриманням посвідчень особи румунського та міжнародного зразків. Документи будуть видані протягом 14 днів. За потреби можна реєструвати місце проживання, замовляти інші документи (про шлюб, народження, освіту) у Державному правлінні особистих справ та цивільного стану.

Після розгляду заяви або невдалого складання присяги здобувачеві може бути відмовлено у набутті громадянства. Незалежно від процедури оскарження, особа має право повторно запитувати румунський паспорт через 6 місяців після першої спроби.

Швидке оформлення румунського громадянства вимагає допомоги від спеціалістів. Юристи компанії Eudoc готові супроводжувати Вас на всіх етапах імміграційного процесу. Для отримання додаткової інформації звертайтеся за безкоштовною консультацією.

Терміни та вартість

На розгляд заяви на оформлення громадянства за програмою репатріації у Румунію відводиться 5 місяців, протягом яких здійснюється ретельна перевірка кандидата у різних службах та реєстрах — від Інтерполу до служби зовнішньої розвідки. Прискорити цю процедуру неможливо.

На формування пакета документів може піти безліч часу, але допомога міграційних юристів компанії Eudoc дозволяє завершити цей етап за місяць, адже ці фахівці відпрацювали алгоритм дій та вміють долати бюрократичні перешкоди. Після отримання наказу про надання громадянства є пів року для складання присяги.

Коли заявник буде готовий та зможе дістатися Бухареста, залежить від нього, проте спеціалісти забезпечують базове навчання мові клієнта, завдяки чому він набуває необхідних знань румунської, щоб швидше і з першої спроби стати власником паспорта ЄС. Також фахівці компанії Eudoc розкажуть, як уникнути зайвих витрат, нададуть організаційну допомогу. У разі відновлення громадянства за програмою репатріації консульський збір не стягується — особа нічого не сплачує у румунську казну. Допомога міграційних юристів має вартість, яка залежить від пакета послуг та складності ситуації клієнта.

Отримання громадянства без румунського коріння

Для набуття громадянства за репатріацією не потрібно мати румунське прізвище чи національність. Таких вимог не висувається також до жодного з представників родоводу, достатньо лише факту проживання будь-кого з них на території країни у минулому, але перевіряти це доречно з міграційним юристом компанії Eudoc. Фахівець знає, які документи достатні для підтвердження спорідненості, як відновити втрачені або знайти альтернативні їм.

Вам допоможуть наші найкращі юристи.
Зверніться до них прямо зараз.
Андрій Коваленко
Стаж понад 25 років.
Фахівець у питаннях отримання громадянства в європейських країнах.
Олександр Гордій
Стаж понад 16 років.
Консультує з питань реєстрації бізнесу та оформлення ВНЖ у країнах ЄС.
Максим Дубровський
Стаж понад 7 років.
Експерт з міграційних питань до країн Азії, Близького Сходу та Океанії.
Ірина Федорчук
Стаж понад 10 років.
Займається легалізацією та допомогою в отриманні ПМЖ у США та Канаді.

Поширені запитання та відповіді

Чи можу я репатріюватися до Румунії з інших країн ЄС?
Так, Ви можете репатріюватися з інших країн ЄС. Однак Вам потрібно буде дотримуватися тих же усіх адміністративних процедур, включаючи підтвердження Вашого румунського походження та оформлення документів для легального перебування в Румунії.
Чи є обмеження на кількість членів родини, які можуть репатріюватися разом зі мною?
Зазвичай немає обмежень на кількість членів родини, які можуть репатріюватися разом з Вами. Проте кожен член родини повинен подати свої документи та оформити заявку окремо. При цьому діти до 18 років подаються безкоштовно.
Які права я матиму після отримання румунського громадянства через репатріацію?
Після отримання румунського громадянства Ви матимете всі права громадян, включаючи право на безкоштовну освіту, доступ до медичних послуг та можливість працювати без обмежень у Румунії та інших країнах ЄС.
Чи можу я втратити громадянство через тривале перебування за межами Румунії?
Тривале перебування за межами Румунії само по собі не призводить до втрати громадянства. Також за умови репатріації обов’язки щодо фізичного переїзду до Румунії, багаторічного проживання на її території, а також відмови від паспорта рідної країни відсутні.
Як допомагають міграційні юристи в процесі репатріації?
Юристи аналізують Ваші документи, щоб визначити їх відповідність вимогам програми репатріації і допомагають знайти додаткові підтвердження румунського походження. Також вони допомагають правильно оформити та заповнити всі необхідні форми, а також подати їх до відповідних державних органів, що зменшує ризик відмови через помилки.
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде оприлюднена.

Обов’язкові поля позначені *

Даю згоду на збір і обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності.

Вам може бути цікаво:
Отримати громадянство Австрії у 2024 році
19.11.2024 / Яворницький І. Б.
Отримати громадянство Австрії у 2024 році

Підстави для отримання громадянства Австрії. Який порядок набуття австрійського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує австрійський паспорт.

Отримати громадянство Нідерландів у 2024 році
16.11.2024 / Яворницький І. Б.
Отримати громадянство Нідерландів у 2024 році

Підстави для отримання громадянства Нідерландів. Який порядок набуття нідерландського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує нідерландський паспорт.

Отримати громадянство Великої Британії в 2024 році
13.11.2024 / Яворницький І. Б.
Отримати громадянство Великої Британії в 2024 році

Підстави для отримання громадянства Великої Британії. Який порядок набуття британського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує британський паспорт.

Безкоштовна
консультація
Залиште контакти, наш спеціаліст
з імміграції зв'яжеться з вами
найближчим часом