Набути громадянства в Угорщині можна через походження, народження, натуралізацію або репатріацію. Українці, які не мають етнічних зв’язків із державою, можуть отримати угорський паспорт, проживши в країні 11 років, 8 з яких — на постійній основі. Оскільки Угорщина є членом Європейського Союзу, громадянство цієї держави дорівнює європейському.
Отримання угорського паспорта дає українцям певні переваги, а саме:
Варто звернути увагу й на недоліки Угорщини для імміграції — щоб стати громадянином, треба прожити в Угорщині мінімум 11 років; угорська мова є однією з найскладніших, проте її знання є важливою умовою для отримання громадянства.
Отримати громадянство країни Євросоюзу на простіших умовах допоможуть спеціалісти міжнародного права компанії EUdoc. Щоб дізнатися деталі, залиште заявку на консультацію.
Щоб отримати громадянство Угорщини, потрібно відповідати низці умов. Насамперед — виконати ценз осілості. Прожити в країні слід 11 років: 3 із тимчасовою посвідкою на проживання та 8 у статусі постійного резидента. Потрібно відповідати й іншим вимогам, а саме:
Щодо останнього пункту, то тест зі знання Конституції можуть не складати іноземці, які досягли 65 років, є випускниками вищого навчального закладу країни або мають обмеження щодо здоров’я. Терміни проживання так само можуть бути скорочені в таких випадках:
Важлива умова, щоб набути угорського громадянства, — подання правильно підготовлених документів. Знадобиться досьє, що складається з:
Список документів на громадянство може змінюватися залежно від способу оформлення правового статусу. Наприклад, для репатріантів знадобиться підтвердження наявності угорського коріння. Досьє перекладають угорською мовою, засвідчують нотаріально. Також документи апостилюють.
На всіх етапах натуралізації в Угорщині іммігрант сплачує адміністративні збори. Розмір держмита зафіксовано на законодавчому рівні.
Стаття витрат | Вартість (€) |
---|---|
ВІза | 110 |
ПТП | 110 |
ПМП | 60 |
Клопотання про громадянство | 30 |
Виготовлення паспорта | 36 |
Відповідно до закону «Про громадянство» паспорт Угорщини можна отримати кількома способами. Оформити громадянство можна за народженням, декларацією, репатріацією та натуралізацією.
Натуралізація передбачає кілька етапів проходження легалізації проживання в Угорщині — отримання візи, оформлення тимчасового та постійного резидентства. Загалом натуралізація в Угорщині триває від 11 років. Довгострокове проживання в Угорщині можливе за наявності однієї з імміграційних підстав:
Правовий статус передбачено для дітей, у яких хоча б один із батьків є громадянином Угорщини. Водночас місце народження особи значення не має. Претендувати на паспорт можуть також неповнолітні іноземці, які до 18 років були всиновлені угорцями. Діти, які були знайдені на території країни й мають невідоме походження, також набувають громадянського статусу.
За декларацією отримати громадянство може іноземець, який втратив його через позбавлення до 1990 року або переїзд у Німеччину після 1945 року. До 1957 року паспорт країни мали право одержати за походженням від батька, який був угорцем. Проте той, чия мати була громадянкою країни, а батько — іншої держави, і хто не набув статусу відповідно до старих правил, може подати заяву на угорське громадянство. Клопотати про паспорт може особа без правової належності, яка проживає в Угорщині, народилася на території країни, якщо її батьки були іноземцями, але їхня держава не визнала цю дитину громадянином.
Отримання паспорта Угорщини за репатріацією є процесом, відповідно до якого етнічні угорці та їх нащадки можуть набути громадянства з урахуванням своїх історичних коренів. Претенденту потрібно підтвердити наявність угорських предків за допомогою документів, а також продемонструвати базові знання угорської мови. Цей спосіб набуття громадянства вважається спрощеним і не вимагає довгострокового проживання в державі.
Українці, які мають етнічні зв’язки з угорцями, можуть отримати паспорт за прискореною процедурою. Процес не вимагає переїзду до Угорщини на тривалий проміжок часу та складається з таких етапів:
Разом з основним заявником отримати громадянство Угорщини можуть його неповнолітні діти. Якщо на правовий статус претендує особа, яка не досягла 18 років, під час подання клопотання про паспорт потрібна згода обох батьків. Щодо загального процесу набуття громадянства з натуралізації, порядок дій такий:
Угорщина дозволяє подвійне громадянство, проте лише з тими країнами, з якими підписано відповідний міжнародний договір. З Україною таку угоду не було укладено. Однак у такому разі громадянство, отримане в Угорщині, буде вважатися другим. Уряд не вимагає від іноземців відмовлятися від попереднього статусу.
Щодо України, то в країні множинне громадянство заборонено. Водночас суворих вимог повідомляти владу про отримання паспорта іншої країни немає. Українці можуть мати два громадянства, друге з яких — угорське.
Для громадян України існують програми прискореного набуття громадянства ЄС. На спрощених умовах за строк від 12 місяців можна отримати паспорт в Болгарії, Польщі та Румунії. Дізнатися про можливість прискореного набуття європейського громадянства можна, записавшись на консультацію до фахівців міжнародного права компанії Eudoc. Юристи допоможуть зібрати документи, подати заяву та супроводжуватимуть клієнта на інших етапах оформлення паспорта.
Підстави для отримання громадянства Австрії. Який порядок набуття австрійського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує австрійський паспорт.
Підстави для отримання громадянства Нідерландів. Який порядок набуття нідерландського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує нідерландський паспорт.
Підстави для отримання громадянства Великої Британії. Який порядок набуття британського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує британський паспорт.