Громадянство Франції можна отримати за народженням, визнанням, натуралізацією або через шлюб із французом. Кожен метод передбачає виконання конкретних умов. Наприклад, для українців, які проходять процес натуралізації, потрібно прожити в країні на постійній основі щонайменше 5 років, знати французьку мову, а також інтегруватися в суспільство.
Франція є однією з найрозвиненіших держав в Європейському Союзі та надає власникам французького паспорта безліч можливостей, зокрема, і на території об’єднання. На сьогодні у Франції проживає близько 70 000 українців.
Отримання громадянства Франції для українців дає безліч переваг, але є також деякі мінуси. Серед плюсів набуття статусу:
Недоліки отримання громадянства Франції:
Низка європейських країн пропонує можливість оформлення громадянства без необхідності отримання дозволу на проживання, а також сплати державного мита. Дізнатися, як отримати паспорт ЄС із мінімальними витратами, можна, звернувшись за консультацією до фахівців міжнародного права компанії Eudoc.
Умови, які потрібно виконати, щоб набути правового статусу у Франції, прописані в законі «Про громадянство». Щоб отримати громадянство Франції, потрібно володіти французькою мовою на рівні не нижче ніж В1 і бути готовим скласти тест на знання історії та культури держави. Кандидату слід мати стабільний дохід і підтвердити відсутність проблем із законом. На момент подання клопотання заявнику необхідно бути повнолітнім, тобто досягти 18 років.
Однією з важливих умов набуття французького громадянства є підготовка досьє. Документи, що знадобляться під час подання клопотання:
Потрібно зробити копії документів на громадянство, за допомогою фахівців перекласти їх французькою мовою та завірити нотаріально. Також досьє легалізують через проставлення апостиля.
Оформлення паспорта Франції через натуралізацію передбачає кілька етапів легалізації проживання в країні. Під час подання заявок кандидат сплачуватиме державне мито. Усі адміністративні збори є фіксованими, вони закріплені на законодавчому рівні. За фактом купівлі податкової марки заявник отримує чек.
Стаття витрат | Вартість (€) |
---|---|
Видача VLS-TS | 99 |
Оформлення постійного резидентства | 225 |
Клопотання про громадянство | 55 |
Виготовлення паспорта | 86 |
Французьке громадянство можна отримати кількома способами: за натуралізацією, народженням і визнанням. Кожен із них відрізняється умовами та вимогами до кандидата.
Цей спосіб оформлення громадянства передбачає проживання в країні певний період часу та інтеграцію в суспільство. Для набуття статусу за натуралізацією потрібно перебувати в державі не менше ніж 10 років, 5 з яких із постійним резидентством. Процедура складається з кількох етапів: отримання візи, тимчасового та постійного резидентства. Легалізувати своє перебування у Франції можна на одній з таких імміграційних підстав:
Слід пройти інтеграцію в суспільство. Йдеться про необхідність вивчення французької мови, наявність доходу тощо.
І хоча шлюб можна вважати одним із варіантів натуралізації, цей спосіб передбачає більш спрощений варіант оформлення французького паспорта. Отримати паспорт можна через 4 роки з моменту одруження з французом. Водночас 3 роки із зазначеного періоду парі необхідно проживати на території Франції. Якщо подружжя перебуває за кордоном, термін збільшується до 5 років. Правовий статус доступний лише для іноземця, одруженого з французом, який мав громадянство на момент оформлення союзу.
Важливою умовою є реєстрація шлюбу. Тобто якщо церемонія проходила за межами Франції, союз потрібно зафіксувати в реєстрі актів громадянського стану. Оформлення громадянства також можливе, якщо пара проживала разом, але не мала офіційно зареєстрованих відносин. У такому разі підтвердити шлюб можливо на підставі пакту солідарності (PACS). Подружжю слід довести, що вони мали спільний бюджет, разом сплачували рахунки тощо.
Громадянство автоматично надається дітям, у яких хоча б один із батьків має французький паспорт. У цьому разі місце народження значення не має. Якщо дитина була знайдена у Франції, а її батьки невідомі, вона отримує громадянство. Особи, усиновлені французами, також мають право на паспорт країни.
Отримати громадянство може претендент, який має нащадків-французів (дитину, онука або правнука). Спосіб передбачає виконання низки суворих умов. Так, претендувати на паспорт мають право лише кандидати, які досягли 65 років. Водночас необхідно прожити на території Франції мінімум 25 років.
Франція дозволяє наявність подвійного громадянства лише з тими державами, з якими було підписано відповідний міжнародний договір. З Україною такої угоди не існує. Проте французький уряд не вимагає відмовлятися від попереднього правового статусу тим, хто оформив паспорт країни.
Україна не визнає множинне громадянство. Водночас українська влада не вимагає від своїх громадян повідомляти про набуття ще одного правого статусу в іншій державі. Отже, українці, які отримали паспорт Франції, можуть залишити своє перше громадянство.
Отримати громадянство у прискореному порядку українці можуть в Румунії, Польщі або Болгарії. Паспорт цих країн надає право переїзду до Франції без запиту додаткових дозволів на проживанні, роботу чи будь-яку іншу діяльність. Даний спосіб імміграції не потребує тривалого проживання в країні. Дізнатися про свої шанси на отримання паспорта за спрощеною процедурою можна у спеціалістів міжнародного права. Юристи не лише проведуть консультацію, а й допоможуть клієнту якнайшвидше набути громадянство ЄС.
Підстави для отримання громадянства Австрії. Який порядок набуття австрійського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує австрійський паспорт.
Підстави для отримання громадянства Нідерландів. Який порядок набуття нідерландського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує нідерландський паспорт.
Підстави для отримання громадянства Великої Британії. Який порядок набуття британського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує британський паспорт.