Громадянство Польщі українці можуть отримати на підставі польського коріння через репатріацію, за Картою поляка та натуралізацією. Кожен зі способів відрізняється умовами. Наприклад, натуралізація передбачає отримання статусу після 8 років легального проживання в державі, тоді як переїзд по Карті поляка дозволяє оформити польський паспорт вже після року.
Польський паспорт дає українцям багато переваг, а саме:
Щоб отримати громадянство Польщі, потрібно виконати певні умови, які відрізняються залежно від способу оформлення статусу. Однак є загальні вимоги для кандидатів на паспорт, а саме:
Перед поданням клопотання про надання польського громадянства вам слід зібрати досьє, що складається з:
Для тих, хто має польське коріння, додатково потрібно надати свідоцтва про народження та шлюб, перекладені польською мовою, а також будь-які інші документи, що підтверджують зв’язок із польською культурою. Це можуть бути свідчення про знання мови, участь у культурних або релігійних організаціях, а також будь-які докази того, що претендент підтримує польські традиції у своїй сім’ї.
Заявник робить копію досьє, перекладає його за допомогою фахівців польською мовою, завіряє нотаріально. Також документи на громадянство апостилюють.
Перед тим як набути громадянство Польщі, слід пройти кілька етапів легалізації проживання в країні. Під час розгляду заявок міграційна служба стягує державне мито.
Стаття витрат | Вартість (€) |
---|---|
Видача візи D | 80 |
Оформлення ПТП | Від 80 |
Отримання ПМП | 150 |
Розгляд заяви на громадянство | 360 |
Виготовлення ID-картки | Безоплатно |
Виготовлення закордонного паспорта | 33 |
Репатріант не стикається із зазначеними витратами, йому не потрібно сплачувати за візу, а також держмито під час проходження етапів оформлення резидентства. Однак за виготовлення Карти поляка доводиться платити всім кандидатам, її вартість становить 24 EUR.
Отримати громадянство можна за народженням, походженням, репатріацією, натуралізацією. Кожен із варіантів відрізняється процедурою, термінами та умовами для кандидата. Дитина автоматично стає громадянином Польщі, якщо хоча б один із її батьків також має відповідний статус.
Швидким способом отримання статусу є репатріація, проте програма поширюється на вихідців з країн Азії. Для українців більш доступним є оформлення польського паспорта через Карту поляка.
Згідно із законом про громадянство скористатися натуралізацією можна, перебуваючи в Польщі на підставі постійної посвідки на проживання не менше ніж 3 роки, попередньо приїхавши до країни з метою:
Під час цього періоду потрібно мати стабільний та регулярний дохід, а також власне або орендоване житло. Знання польської мови є обов’язковим, його рівень має бути не нижчим за B1, що підтверджується відповідним сертифікатом. Для кандидатів, які перебувають у державі на підставі біженства або шлюбу з поляком, термін необхідного перебування скорочується до 2 та 3 років відповідно.
Для набуття громадянства Польщі за походженням потрібно насамперед отримати Карту поляка. Її можна оформити безпосередньо в Україні. Вам слід довести своє польське коріння, наприклад, наявність хоча б одного з батьків, бабусь або дідусів, двох прабабусь або прадідусів, які були громадянами країни. Крім того, потрібно продемонструвати знання польської мови на рівні, що дозволяє вести повсякденне спілкування, а також знання та відданість польським традиціям і культурі.
Після отримання Карти поляка оформлюється безоплатна віза категорії D, яка надає можливість переїхати до Польщі та одразу зробити Карту сталого побиту (аналог посвідки на постійне проживання). Проживши в країні не менше ніж рік зі статусом постійного резидента, ви зможете клопотати про громадянство.
Отримати громадянство Польщі за репатріацією можна особам польського походження, які бажають повернутися на історичну батьківщину. Процедура передбачає, що ви або ваші предки мали польське громадянство до певного моменту історії.
Щоб претендувати на паспорт, потрібно підтвердити своє польське походження, надавши відповідні документи, такі як свідоцтво про народження або інші історичні записи. Для отримання статусу слід звернутися до польських консульських установ за місцем проживання або безпосередньо до органів влади в Польщі. Репатріантам часто надається підтримка у вигляді допомоги з поселенням та інтеграцією в суспільство.
Для громадян України наявність польського коріння, тобто предків із громадянством Польщі, є одним із найдоступніших способів отримання паспорта. Геополітична ситуація минулого століття привела до постійної міграції народів Східної Європи. Тому у багатьох жителів України може бути польське коріння. Для доказу належності до народу Польщі потрібно подати низку документів, що підтверджують відповідне походження:
Документи, як правило, містяться в державних архівах Польщі або України. Доступ до картотеки буває недоступним для приватних осіб, тому допомогти у підготовці досьє можуть профільні фахівці. Документи повинні бути оригінальними або офіційно завіреними копіями, а також у разі потреби перекладеними польською мовою.
Разом із вами претендувати на статус може неповнолітня дитина, дані якої потрібно зазначити в заяві, а також додати відповідні документи, зокрема свідоцтво про народження. Якщо дитина перебуває у віці від 16 до 18 років, буде потрібна її згода на отримання громадянства. Порядок оформлення паспорта через натуралізацію такий:
Подвійне громадянство в Польщі не передбачене, однак наявність другого статусу не заборонена. Поляки, які мають ще один паспорт, розглядаються виключно як громадяни своєї країни. Тобто при отриманні польського паспорта можна не відмовлятися від попереднього документа.
Україна, на відміну від Польщі, не визнає множинне громадянство. Однак якщо українець отримує статус іншої держави, законодавство також не вимагає відмовлятися від наявного.
Юристи компанії допоможуть вам отримати польський паспорт швидко і за спрощеною процедурою. За сприяння спеціалістів у підтвердженні польського походження ви зможете подати заявку на громадянство вже після року проживання в розвиненій європейській країні.
Підстави для отримання громадянства Австрії. Який порядок набуття австрійського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує австрійський паспорт.
Підстави для отримання громадянства Нідерландів. Який порядок набуття нідерландського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує нідерландський паспорт.
Підстави для отримання громадянства Великої Британії. Який порядок набуття британського громадянства для українців. Як підготувати необхідні документи та скільки коштує британський паспорт.